RADNIČKI IZ NIŠA, UZ ČETIRI GOLA, DO SVA TRI BODA

Fudbaleri Radničkog iz Niša ubedljivo su savladali Napredak u Kruševcu rezultatom 4:0, 2:0 na poluvremenu, u utakmici 32. kola Superlige Srbije, u drugom kolu plej-ofa.

Gosti su poveli su već u 12. minutu, pogotkom Arsića iz penala. Kazneni udarac je dosuđen zbog igranja rukom Marjanovića u svom šesnaestercu. Radnički je duplirao prednost u 25. minutu, kada je Mesarović probio domaću odbranu po levoj strani i savladao golmana Vasiljevića. Na 0:3 povisio je Mitrović u 49. minutu, kada je iz peterca lako matirao Vasiljevića. Napredak je u 77. minutu ostao sa igračem manje na terenu zbog drugog žutog kartona Marjanovića, a konačan udarac mu je zadat u 83. minutu. Radnički je tada izveo perfektnu kontru, koja je krenula boksovanjem golmana Dujmovića, a završila se udarcem Aksentijevića i autogolom Milovanovića, za konačnih 0:4.

Nakon poraza od Radničkog, kruševački Napredak ostao je poslednji u plej-of zoni sa 37 bodova. U 33. kolu Superlige Srbije, posle praznika, FK Napredak gostuje ekipi Voždovca, u Beogradu.