PETI PORAZ NAPRETKA, PETI REMI TRAYALA

U okviru 10. kola Super lige Srbije u Novom Sadu je juče domaći Proleter rezultatom 2:0 slavio nakon utakmice sa kruševačkim Napretkom.

Proleter je vrlo brzo došao do prednosti, već u 9. Minute golom Balabanovića Mogli su do prednosti igrači Proletera da dođu i na startu drugog poluvremena, kada je u 58. minutu srušen Čolović. Glavni sudija na meč je pokazao na belu tačku, ali je golman Napretka pročitao nameru kapitena Proletera Siniše Babića i sprečio domaćina da uveća prednost. Posle ovog momenta Napredak je zaigrao mnogo bolje i krenuo da kontroliše utakmicu. Konkretniji su bili napadi Napretka, ali im je nedostao i faktor sreće. Nakon dobre akcije sam pred golmanom Proletera našao se Eskić, dobro je šutirao, pogodio gol, ali sudije su odlučile da se našao u nedozvoljenoj situaciji. Nedugo zatim ponovo dobru priliku ima Napredak, lopta u šesnaesterac Proletera stiže po desnoj strani, a Baha se ispružio kako bi dohvatio loptu. Loptu je poslao u mrežu domaćina, ali rukom, pa je i ovaj gol poništen, što je izazvalo dosta agresivnu reakciju kod igrača Napretka. Kako se obično i dogodi u fudbalu, usledila je kazna na drugoj strani. Bio je napadač Proletera sam pred golmanom Napretka Markom Miloševićem, čekao pravi momenat da bi loptu samo potkačio, matirajući golmana gostujuće ekipe i stavljajući tačku na utakmicu u Novom Sadu.

Posle 10 utakmica jesenjeg dela sezone 2019/2020, FK Napredak je tabeli SLS na devetoj poziciji sa 11 bodova a iz 3 pobede, dva nerešena susreta i pet poraza.

Utakmica 11. kola Prve lige Srbije između Trayala i Metalca iz Gornjeg Milanovca, koja je odigrana u nedelju na stadionu Mladost u Kruševcu, završena je rezultatom 1:1. Posle 11 utakmica jesenjeg dela sezone 2019/2020, FK Trayal je tabeli PLS na desetoj poziciji sa 14 bodova a iz 3 pobede, pet nerešenih susreta i 3 poraza.