FUDBALSKI VIKEND: POBEDA NAPRETKA I PORAZ TRAYALA

Sa severa Srbije, iz Subotice, tri boda su juče došla u Kruševac, važna tri boda iz pobede Napretka protiv Spartaka. Spartak 0:2 Napredak, golovi Melunovića u 34. i Bačanina u 77.minutu susreta. Narednu utakmicu Napredak će igati u Kruševcu, protivnik još jedna vojvođanska ekipa, Proleter iz Novog Sada, devetoplasirani na tabeli. Nakon 32 odigrane utakmice u ovoj sezoni Super lige, Napredak je 13. na tabeli.

4:1 za domaći tim je rezultat kojim se završavaju ove sezone susreti kruševačkog Trayala i beogradskog Grafičara. Tako je bilo jesenas u Kruševcu i juče u Beogradu. U utakmici 28. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Trayala poraženi su na gostovanju Grafičaru u Beogradu rezultatom 4:1. Želeli su Kruševljani makar bod iz ove utakmice i na poluvremenu je bilo obećavajućih 0:0. Međutim, autogolom u 48. minutu susreta Ilija Matejević je dao ekipi Grafičara prednost od 1:0. Izjednačio je Stefan Golubović 6 minuta kasnije i to je bio jedini gol za Trayal na jučerašnjem susretu u Beogradu. Ređali su se zatim golovi za domaćine, u 59. Borisav Burmaz i u 69. i 89. minutu kada je mrežu Trayala zatresao Dejan Vidić. Trayal je u zoni ispadanja, sa 33 boda iz 28 utakmica i na poziciji 12. U narednom, 29. kolu Trayal će biti domaćin ekipi IMT-a iz Beograda.