BADMINTON KLUB „ZMAJEVI“ IZ KRUŠEVCA NIŽE USPEHE

Ova godina za članove badminton kluba “Zmajevi” bila je više nego uspešna. Ostvarili su velike rezultate. Postali su seniorski ekipni prvaci Srbije u mešovitoj i ženskoj konkurenciji i osvojili drugo mesto u muškoj. Na državnom seniorskom individualnom prvenstvu osvojili su 5 zlatnih medalja, 4 srebrne i 3 bronzane. Na juniorskom državnom prvestvu osvojili su ukupno 21 medalju. “Zmajevi” su i na seniorskoj “Balkanijadi” kao i na “Balkanijadi” za uzrast do 17 godina osvojili 5 medalja. Trener Antić ističe da je badminton izuzetno skup sport pa je zahvalnost na finansijskoj pomoći uputio gradu Kruševcu i Spostskom savezu.

Sergej Lukić je državni prvak u juniorskoj konkurenciji, visoko je kotiran i na evropskoj rang listi igrača do 17 godina, osvojio je bronzanu medalju u muškom dublu na “Balkanijadi”, za uzrast do 17 godina. Prijemu u Gradskoj upravi prisustvovali su i ostali članovi badminton kluba “Zmajevi” koji su, takođe, osvojili medalje na takmičenjima.