EVROPSKI PRVACI U KARATEU – IZ KRUŠEVCA!!

Prvog dana evropskog prvenstva u karateu za mlade od 9 do 17 godina i veterane (+40 godina) predstavnici karate kluba “Kruševac” nastupajući za reprezentaciju Srbije osvojili su 3 medalje – 2 zlatne i 1 bronzanu. Kruševac je bogatiji za 2 evropska šampiona, brata i sestru, Simić Nikolu i Nevenu koji su brilirali, Nikola u borbama u kategoriji 17 godina, a Nevena u katama u kategoriji 15 godina kojoj je ovo 5. titula šampionke evrope. Takođe treba istaći i Simić Lazara koji je osvojio bronzu u borbama u kategoriji 12 godina. Prvog dana su održani nastupi u pojedinačnoj konkurenciji gde je učešće uzelo 28 zemalja sa preko 900 takmičara.

Drugog dana evropskog prvenstva u karateu za mlade  od 9 do 17 godina  i veterane (+40 godina) koje se održava u Češko,j održani su nastupi u ekipnoj konkurenciji. Za reprezentaciju Srbije učestvovalo je 4 predstavnika karate kluba “Kruševac”, a srebrnu medalju osvojio je Jovanović Luka sa borba timom Srbije u kategoriji dečaka 14 do 15 godina. Ukupan skor osvojenih medalja predstavnika karate kluba “Kruševac”, pri reprezentaciji Srbije, je 4 medalje – 2 zlatne, 1 srebrna i 1 bronzana, čime se karate klub “Kruševac“ ponovo svrstao u red najuspešnijih klubova na ovom šampionatu.

Sve čestitke našim predstavnicima na borbenosti, prikazanom kvalitetu i postignutom rezultatu!!