PONOVO PORAZ. NOVI PAZAR 1:0 NAPREDAK

Fudbaleri Novog Pazara ostvarili su veliku pobedu na domaćem terenu protiv Napretka iz Kruševca, rezultatom 1:0 u prvom meču 29. kola Linglong Super lige i tako pobegli sa dna tabele, a Kruševljanima otežali put u plej of.

FK Novi Pazar je u 18. minutu stigao do prednosti golom Stefana Dimića. I u 23. minutu Dimić je imao odličnu priliku da poveća na 2:0, ali je ovaj put je bio nešto neprecizniji u odnosu na pet minuta ranije. Uzvratio je na drugoj strani Đorđe Jovanović, snalažljivim udarcem iz prve, ali je golman domaćih odlično reagovao i poslao loptu u korner. Dimić je i u 38. minutu solidno šutirao glavom, ali je njegov udarac prošao pored gola.

Prvo veliko uzbuđenje u nastavku meča bilo je u 57. minutu kada je Jovanović propustio lepu priliku da izjednači rezultat pošto nije iskoristio konfuziju u redovima odbrane domaćih. Bio je to sporni momenat u kojem je Napredak tražio penal zbog starta Vujanca nad Jovanovićem, ali od najstože kazne nije bilo ništa. Kapiten Napretka Saša Marjanović je u 67. minutu postigao gol za izjednačenje, ali je isti poništen zbog ofsajda.

Kako je meč odmicao, igra se rasplamsala na obe strane. U 73. minutu viđena su uzbuđenja na obe strane, ali promene rezultata nije bilo. Tri minuta kasnije Melunović je atraktivno pokušao i mogao da postigne jedan od najboljih golova u Super ligi ove sezone, ali je lopta završila pored gola.

FK Napredak je nakon još jednog poraza u prolećnom delu sezone ostao na 8. mestu, ali sa velikim šansama da posle ovog kola sklizne ka mestu koje vodi u plej-aut, s obzirom da je današnja utakmica u Novom Pazaru odigrana prva u 29. kolu.