ALEKSA VUKANOVIĆ, NAJBOLJI STRELAC SUPERLIGE!!

Ubedljivo je četa Milorada Kosanovića porazila Mladost iz Lučana pod Bagdalom, bilo je čak 4:1 za Čarapane, a pečat i potpis na tu pobedu bio je het-trik 26-godišnjeg ofanzivnog fudbalera. Iako su gosti poveli već u 10. minutu preko Janka Tumbasevića, rafali Vukanovića u 23. i 26. minutu poptuno su okrenuli utakmicu na stranu domaćina.

Pitanje je u kom bi smeru meč otišao otišao da je Aleksandar Pejović iskoristio najstrožu kaznu u nadoknadi prvog poluvremena i poravnao rezultat, ali je njegov promašaj ulio samopouzdanje domaćinu koji je u nastavku sa još dva gola razrešio dilemu oko konačnog ishoda. Marinković u 57 i treći put Vukanović u 75. dotukli su nemoćne goste iz Lučana, za pobedu kojom se Napredak izjednačio sa protivnikom na deobi šestog mesta.

Aleksa Vukanović je sada ubedljivo prvi na listi strelaca sa devet golova, ispred Stefana Čolovića (Proleter NS) koji je postigao šest.

Danas su na programu bili svi mečevi 14. kola Super lige Srbije u takmičarskoj sezoni 2018/19.

DINAMO – PROLETER 2:4 (1:1)
Strelci: Željko Dimitrov 13′, Danijel Gašić 90′ – Stefan Čolović (pen.) 3′, (pen.) 71′, Milan Mirosavljev 84′, 88′

SPARTAK ŽK – ZEMUN 2:2 (2:0)
Strelci: Stefan Milošević 26′, Stefan Denković 39′ – Hendrik Somaeb 55′, 72′

NAPREDAK – MLADOST 4:1 (2:1)
Strelci: Aleksa Vukanović 22′, 26′, 76′, Marko Marinković 57′ – Janko Tumbasević 10′

RADNIČKI NIŠ – MAČVA 3:0 (1:0)
Strelci: Taras Bondarenko 20′, Lazar Ranđelović 68′, Slađan Nikodijević 79′