FUDBALSKI VIKEND, POBEDA I PORAZ

Fudbaleri surduličkog superligaša Radnika poraženi su na Gradskom stadionu u Surdulici od kruševačkog Napretka rezultatom 1:4, u utakmici 8. kola Super lige Srbije. Kruševljani su odmah stavili do znanja domaćinima da žele tri boda iz Surdulice. Napredak je u vođstvo doveo Miroslav Bjeloš u 9, da bi u 16. minutu na 0:2 povisio Igor Ivanović. Radnik je u periodu posle primljenih golova napadao, imao šanse i uspeo da prepolovi vođstvo gostiju u 36. minutu golom Milana Makarića iz penala, ali je to sve što su Surduličani uspeli da urade na ovom meču. I posle dve izmene kod domaćih fudbalera, stvari se međutim nisu dobro odvijale po Radnik. Ristović, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu dobio je crveni karton u 60. minutu, tako da je Radnik u daljem toku susreta igrao sa igračem manje. Ubrzo je stigla kazna jer je sa bele tačke u 68. minutu precizan bio igrač gostiju Đuro Zec za 1:3. Radnik je mogao do 2:3 posle jedne stopostotne šanse, ali je lopta završila na prečki gola gostiju. Napadač gostiju Đuro Zec u 76. minutu postigao je još jedan gol za goste za konačnih 1:4. Nakon ove pobede kruševački Napredak je sedmi na tabeli Super lige Srbije sa 11 bodova.

Gosti Trayala iz Bačke Palanke, na utakmici u subotu, u prvom poluvremenu su imali stopostotnu realizaciju, odnosno, iz jedinog ozbiljnijeg napada, već u sedmom minutu, posle centaršuta sa desne strane, Bačka je postigla prvi pogodak. Povukli su se potom fudbaleri OFK Bačka. Nije Petrović posle duplog pasa sa Ivicom Jovanovićem uspeo da matira Milojevića u 53. minutu i samo tri minuta kasnije usledila je kazna. Gajić je izigrao Punoševca i Savića, pa idealno asistirao usamljenom Đorđeviću, kome nije bilo teško da duplira prednost Bačke.  Pokušavali su do kraja fudbaleri Trayala, bar da ublaže poraz, ali nisu imali sreće, pre svega zbog dobrih odbrana golmana gostiju Milojević.