NI PONIŠTEN GOL, NI PENAL NISU POMOGLI PARTIZANU

Napredak je pobedio!!!!! Golom Ivana Đorića u 18. minutu susreta u Kruševcu savladan je beogradski Partizan.

Za Vladimira Stojkovića bilo je posla već u 3.minutu susreta na stadionu „Mladost“ kada je sa desne strane je centrirao Aksentijević.

Prvu pravu intervenciju golman Napretka Nikola Petrović imao je u 12. Minute kada je Rikardo Gomeš posle centar-šuta Miroslava Vulićevića, šutirao je glavom.

Dvadesettrogodišnji Ivan Đorić je u 18. minutu susreta u Kruševcu šutirao sa ivice šesnaesterca, nakon asistencije Nikole Aksentijevića i postigao GOL za 1:0 za kruševačkog superliša!!

Pet minuta kasnije, još jedan GOL za Napredak, ali prema proceni pomoćnog sudije Olajoš Nađ, strelac gola Ibrahim Ndiaije bio je u ofsajdu. Posle pregledanog snimka bilo je jasno da napadač Napretka nije bio u ofsajdu, ali odluka glavnog sudije Novice Anđelovskog bila je konačna.

Junak meča, golman Napretka Nikola Petrović, u 25. minutu utakmice odbranio je “bombu” iz slobodnog udarca Danila Pantića.

U preostalih 20 minuta prvog poluvremena nije viđena dobra igra, atraktivnih fudbalskih poteza, ali viđeno je dosta faulova uz mnogo kontakata.

U nadoknadi vremena, u prvom polumremenu, Zoran Tošić je ozveo Slobodan udarac, sa 30ak metara od gola Nikole Petrovića, a zatim I korner, ali je Rikardo Gomeš promašio gotovo nebranjen gol sa svega pet, šest metara.

Posle 10ak minuta igre u drugom poluvremenu, Danilo Pantić je poslao “bombu” prema golu, sa 20ak metara, pogodio je prečku, ali i da je zatresao mrežu, pogodak bi bio poništen, jer je ranije u ovoj akciji Miroslav Vulićević bio u ofsajdu.

U 57. Minute dosuđen je penal za Partizan. Pao je Zoran Tošić u kaznenom prostoru posle kontakta sa defanzivcima Napretka, a odgovornost je preuzeo Gomeš. Međutim, njegov udarac je odlično „pročitao“ golman Nikola Petrović i odbranio je udarac sa bele tačke!!

U 60. minutu su Partizanovi igrači tražili još jedan penal, ali Anđelovski nije pokazao na belu tačku.

U poslednjih pola sata fudbalskog meča u Kruševcu su pokušavali igrači Partizana da dođu do pogotka, igralo se na Napretkovoj polovini terena, ali mreža velikog Nikole Petrovića je ostala netaknuta!!