I FK NAPREDAK POBEDOM ZAVRŠIO POLUSEZONU

Posle 20 odigranih kola u okviru jesenjeg dela Superlige Srbije, FK Napredak je i zvanično na pauzi. Nakon dva vezana poraza, Napredak je porazio Partizan, a u nedelju je nastavio pobednički niz pošto je bio bolji i od Mačve I pobedio rezultatom 2:1.

Miroslav Bjeloš je bio dvostruki strelac na jučerašnjoj utakmici u Kruševcu, jednom u prvom, jednom u drugom poluvremenu, U 17. I 70. minutu, a između toga, u 48. minutu, mrežu je pogodio I Božić, za gostujući tim Mačve.

Inače, Fudbalski klub Napredak iz Kruševca juče je proslavio 73. rođendan. Osnovan je 8. decembra 1946. godine spajanjem tri kluba „Zakića”, „Badže” i „14. oktobra”. Prvu zvaničnu utakmicu Napredak je odigrao januara 1947. sa Makedonijom iz Skoplja, a rezultat je bio 1:1. Trenutno se takmiči u Superligi Srbije, pošto se u sezoni 2015/16. kao prvak Prve lige Srbija plasirao u viši rang.