FUDBALSKA SUBOTA KRUŠEVAČKIH TIMOVA

TSC iz Bačke Topole zadržao se u vrhu tabele Superlige Srbije I nakon devetog kola. Oni su pobedili u subotu u Kruševcu FK Napredak, rezultatom – 1:3. TSC iz Bačke Topole je najveći deo posle odradio u prvom poluvremenu, kada je Vladimir Silađi nastavio svoju dobru formu. On je u razmaku od 17 minuta postigao dva gola i taj rezultat je stajao na snazi sve do finiša utakmice. Imao je TSC tada malo sreće da iz prva dva šuta na meču njihov napadač bude precizan.

Najlepši detalj na meču u Kruševcu se odigrao u 81. minutu, kada je Igor Ivanović uspeo da prepolovi zaostatak i pruži nadu publici u Kruševcu da će moći da stignu do izjednačenja. Ivanović je maestralno reagovao na centaršut Milana Sprema, pošto je akrobatski savladao Nenada Filipovića. Ipak, novi superligaš je do kraja meča osigurao pobedu pogotkom Srđana Grabeža u 87. minutu.

Posle 9 odigranih prvenstvenih utakmica FK Napredak je na tabeli SLS je osmi sa 11 bodova. U narednom 10. kolu Napredak gostuje Proleteru u Novom Sadu.

Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca i kruševačkog Trayala odigrali su bez golova na stadionu „Čika Dača“ – 0:0, u susretu 10. kola Prve lige Srbije. U jednoj fer i ne baš previše sadržajnoj utakmici, konkretniji su bili fudbaleri domaćeg tima, koji su propustili par lepih prilika da dođu do tri boda pred svojim navijačima. Nakon 10 odigranih prvenstvenih utakmica sezone 2019/2020 FK Trayal iz Kruševca je na tabeli na poziciji 11, sa 13 osvojenih bodova. U 11. kolu PLS narednog vikenda, FK Trayal dočekuje treću na tabeli, ekipu Metalac iz Gornjeg Milanovca.