NAPRETKOVA PRVA POBEDA, TRAYALOV PRVI PORAZ

Napredak je golom Marka Pavićevića sa 1:0 pobedio Mačvu u Šapcu. Napretku je ovo prva pobeda u sezoni, i uz remi protiv Partizana u Kruševcu, sada ima četiri boda na tabeli Super lige Srbije. Mačva ima jedan bod i poslednja je na tabeli.

U narednom, šestom kolu FK Napredak, sa 11. pozicije na tabeli, u subotu gostuje Javoru iz Ivanjice.

Trayal je u Novom Pazaru doživeo prvi poraz u novoj sezoni izgubivši sa 3:1 od domaćina. Gosti iz Kruševca poveli su golom Ivice Jovanovića u 22. minutu iz jedanaesterca, da bi Pazar dva minuta kasnije izjednačio preko Edina Selimovića. Domaćin je u finišu stigao do pobede, a strelci su bili Mirza Delimeđac u 80. i Ivan Pejaković u 89. minutu. Utakmicu na Gradskom stadionu pratilo je oko 3.000 gledalaca.

Kao što je šef struke Trayala Goran Lazarević i rekao nakon utakmice u Novom Pazaru, fudbaleri Trayala ostavljaju ovaj poraz iza sebe, izvućiće pouke i okreću se nastavku prvenstva. U narednom, petom kolu FK Trayal dočekuje ekipu Zemuna.