FUDBALSKI VIKEND – NAPREDAK POBEDIO, TRAYAL IZGUBIO ..

Ubedljivu pobedu u Kruševcu ostvario je u nedelju, 01.septembra, Napredak koji je pobedio rezultatom 4:0 beogradski Rad. Poveli su Kruševljani sa penala u 28. minutu preko Đura Zeca koji je bio precizan sa bele tačke, iako su gosti iz Beograda bili u najmanju ruku ravnopravan rival tokom prvog dela igre. U drugom poluvremenu, Kruševljani su ubrzali, prebacili u viši stepen prenosa i postigli tri gola koja su značila veliku pobedu. Prvo je u 69. minutu Miroslav Bjeloš duplirao prednost, a zatim je Nenad Gavrić postigao treći pogodak za svoj tim, da bi konačan rezultat postavio Miloš Ožegović u prvom minutu nadoknade vremena. Napredak je pobedom prešao u gornji deo tabele, sada su osmi sa osam bodova.

Fudbaleri Trayala pretrpeli su, u subotu 31.avgusta, poraz u Pirotu od ekipe Radničkog. Iako je Trayal poveo već u 4. minutu golom Uroša Stepanovića, domaćini su vrlo brzo izjednačili golom Dimitrija Pobulića u 11. minutu. Za konačnih 2:1 pobrinuo se isti igrač u 34. minutu prvog poluvremena. To je bio i konačni rezultat utekmice, Radnički Pirot – Trayal Kruševac 2:1. Utakmica je odigrana pred oko 1000 gledalaca. Sledeća utakmica je na programu 4. septembra kada će Trayal ugostiti trenutno na tabeli četvrtoplasiranu, novosadsku ekipu Kabela. Nakon 6 odigranih fudbalskih susreta u okviru Prve lige Srbije, kruševački Trayal na tabeli zauzima 8.poziciju sa ukupno 10 osvojenih bodova.