POBEDA ZA KRAJ POLUSEZONE: FK NAPREDAK 1:0 FK SPARTAK

Obećali su igrači da će dati sve od sebe da trijumfom okončaju sezonu i – ispunili obećanje. Bili fanatično borbeni od prvog po poslednjeg minuta, na kraju sa 1:0 savladali nezgodne Subotičane. Mogli još u prvom poluvremenu da otklone sve dileme, ali pobedi se u zube ne gleda!

Prva šansa viđena je već u četvrtom minutu, ali umesto mreže, pogodio je Stevanović okvir gola. Šest minuta kasnije Dunđerski je osujetio Kunića, a u 15. Stevanović je tukao snažno pod prečku, ali je visoki golman Spartak Ždrepčeve krvi uspeo da skrene u korner loptu, koja je letela pod prečku.

Po nekoliko uzastopnih udaraca iz ugla imali su domaći, ali spretno i srećno uspeli su da odole Golubovi. I zapretili u dva navrata u prvom poluvremenu, ali na visini zadatka su bili Vasiljević i saigrači iz odbrane…

U 52. minutu prvi put se zatresla mreža Subotičana, ali posle prekida, koji je izveo kapiten Marjanović, u nedozvoljenoj poziciji našao se Mršić, što je i potvrđeno posle provere u VAR sobi. Posao je Čarapanima olakšao Đurasović. Nesmotreno i nedozvoljeno je startovao na Đuričkovića i dobio direktan crveni karton. Pokušao je trener gostiju Gaćinović trostrukom izmenom da „zatvori“ utakmicu, kako bi na snazi ostao nerešen ishod, ali posle samo pet minuta u 69. viđena je majstorija Petra Đuričkovića, koji je efektno, desnom, slabijom nogom, matirao Dubljanića i obezbedio sva tri boda.

Otvorili su se potom Subotičani, u želji da anuliraju minus. Napali, ali konkretnu priliku za gol nisu uspeli da stvore. Na suprotnoj strani, u samom finišu, posle sjajnog proigravanja Marjanovića, utrčao je u zaleđe odbrane Subotičana Bačanin, ali nije uspeo da duplira vođstvo i – ostalo je 1:0. Dovoljno za deobu četvrtog mesta sa novosadskom Vojvodinom, kojoj gostujemo u prvoj prolećnoj rundi…