DVE UTAKMICE, DVA GOLA, DVA NEREŠENA REZULTATA

U utakmici 27. kola Linglong Superlige Srbije u Kruševcu su u subotu Napredak i niški Radnički odigrali nerešeno 1:1. Trayal i Sinđelić takođe u Kruševcu, juče, odigrali su 90 minuta bez golova.

Nedelju, kao fudbalski dan u Srbiji, zatvorili Napredak i Radnički u Kruševcu, remijem 1:1. Strelac jedinog pogotka za domaćina bio je Nenad Gavrić u 65. minutu, kada je na centaršut Ožegovića uhvatio atraktivan volej i zatresao mrežu. Kruševljani su iskoristili brojčanu prednost jer je u nadoknadi prvog poluvremena direktan crveni karton dobio Mario Maslać. On je u kaznenom prostoru Napretka pesnicom u glavu udario protivničkog igrača i sledi mu duža suspenzija. Ipak, u poslednjem minutu izjednačenje je doneo Stevanović, ujedno i veliki bod Nišlijama. Radnički je ostao šesti sa 43 boda, dok je Napredak na 12. poziciji sa 27 bodova.

Kruševački Trayal je u nedelju protiv Sinđelića tražio prvu prolećnu pobedu. Međutim, tim Nenada Sakića uspeo je da i ovoga puta dođe do samo jednog boda nakon što je utakmicu protiv beogradskog prvoligaša odigrao bez golova 0:0.